5 wyjątkowych sposobów na stworzenie przytulnej przestrzeni życiowej na patioKiedy pogoda wreszcie się ociepla, wielu właścicieli domów zwraca na to uwagę. Widzą błękitne niebo, czują słońce na twarzy i myślą: "Tak, w końcu nadeszła wiosna!". To ekscytujący czas dla każdego domu i doskonała okazja, aby pomyśleć o swojej przestrzeni na zewnątrz. Czy masz puste patio, któremu przydałoby się trochę świeżej farby i mebli? Szukasz sposobu, aby w pełni wykorzystać swoje podwórko? A może po prostu chcesz zrobić coś, co zmieni atmosferę w Twoim domu, zanim sezon naprawdę nabierze rozpędu? 

Stworzyć miejsce do siedzenia

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie przytulnej przestrzeni życiowej na patio jest stworzenie miejsca do siedzenia. Niezależnie od tego, czy masz część tarasu, którą przeznaczasz na leżakowanie, czy też hamak, z którego korzystasz przez całe lato, będzie on o wiele bardziej przyjazny, jeśli znajdzie się tam wygodne miejsce do siedzenia.

Nie musisz przesadzać - wystarczy kilka poduszek i kilka krzeseł, aby stworzyć bardzo proste miejsce do siedzenia. Jeśli powierzchnia tarasu jest wystarczająco duża, na środku można umieścić stolik, przy którym będzie można napić się drinka, obserwując mijający dzień. Miejsce do siedzenia sprawi, że taras poczuje się jak drugi salon, co jest wspaniałym dodatkiem do każdej przestrzeni.

Dodaj palenisko

Spośród wszystkich sposobów na stworzenie przytulnej przestrzeni życiowej na patio, jednym z najbardziej efektywnych jest dodanie paleniska. Wspaniałą cechą palenisk jest to, że mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok. Doskonale nadają się również do ocieplenia przestrzeni na zewnątrz, ponieważ pomagają stworzyć wrażenie przytulności w powietrzu.

Istnieje wiele sposobów na dodanie paleniska do patio. Można ustawić palenisko na środku tarasu lub w pobliżu ławki czy dwóch ławek, ponieważ są to miejsca, w których najczęściej gromadzą się ludzie. Można także stworzyć palenisko na podwórku, gdzie będzie więcej miejsca do pracy.

Dopasuj swój dom do pogody Wykorzystaj elementy krajobrazu

Pogoda może wpływać na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na zmieniające się temperatury. Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym często zdarzają się deszczowe lub ponure dni, Twój taras będzie jeszcze bardziej zachęcający, jeśli dodasz do niego trochę zieleni. Istnieje wiele roślin, które sprawdzą się w każdym klimacie, więc możesz wybrać je w zależności od swoich preferencji. Jeśli często organizujesz przyjęcia i imprezy na świeżym powietrzu, możesz wzbogacić swój taras o zieleń w cieplejszych miesiącach. Można to zrobić, stosując rośliny, które nie wymagają dużo wody, a także dodać oświetlenie, aby nie były zaniedbywane w ciemne wieczory.

Dodaj zadaszenie

Niezależnie od tego, czy używasz markiz na patio, czy nie, powinieneś dodać jakąś formę cienia, aby pomóc ochłodzić się, gdy pogoda jest ciepła. Można to zrobić za pomocą markiz, które świetnie blokują promienie słoneczne, lub za pomocą zadaszenia. Niektóre z tych zadaszeń mają wbudowane oświetlenie, które pomoże stworzyć bardziej zachęcającą przestrzeń, nawet w nocy. Zadaszenie to świetny sposób na dodanie więcej cienia i zapewnienie chłodu na patio w cieplejszych miesiącach, przy jednoczesnym zachowaniu części przestrzeni.

Zamontuj ławkę bistro

Ławka bistro to świetna opcja na stworzenie przytulnej przestrzeni życiowej na patio. Są to ławki zaprojektowane tak, by wyglądały jak krzesła, i oferują bardzo swobodną opcję siedzenia, która nie będzie wyglądać nie na miejscu na żadnym patio. Ławki te są również doskonałe na przyjęcia, ponieważ zapewniają więcej miejsca dla gości, ale nadal są na tyle swobodne, że można ich używać w domu. Ławki Bistro to kolejny świetny sposób na dodanie ciepła i przytulności każdemu miejscu na tarasie, ponieważ sprawią, że przestrzeń na świeżym powietrzu stanie się bardziej zachęcająca.

Stworzenie przytulnej przestrzeni życiowej na patio jest łatwe, jeśli zaczniesz od podstaw. Dodaj miejsca do siedzenia i wygospodaruj miejsce na palenisko lub ognisko, aby stworzyć przytulną atmosferę. Wykorzystaj rośliny i oświetlenie zewnętrzne, aby stworzyć atmosferę panującą na zewnątrz, a jeśli nie masz markizy, nie zapomnij o markizach. To tylko kilka sposobów na stworzenie relaksującej i zachęcającej przestrzeni życiowej na patio. Teraz, gdy pogoda staje się coraz cieplejsza, zdecydowanie powinieneś wykorzystać swoje podwórko, tworząc przytulną przestrzeń życiową na patio.

 

O autorze